دانشکده پزشکی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
رسالت و اهداف

بيانيه رسالت و اهداف دانشكده پزشكي شهركرد

چشم انداز(vision)
تربيت نيروي انساني خبره و كارآمد و متعهد و آگاه به اصول و ارزش هاي اسلامي، انساني كه بتواند با اتكا به توانمندي هاي حرفه اي خود بر مبناي دانش روز، خدمات مورد نياز جامعه را به شكل عادلانه در حيطه هاي پيشگيري، درماني، آموزشي در بالاترين سطح و مقرون به صرفه در جهت پيشگيري از بيماري ها، حفظ و ارتقاء سلامت با توجه ويژه به عوامل اجتماعي موثر بر سلامت و نيز ارتقاء كيفيت زندگي افراد جامعه ارائه دهد تا حرفه پزشكي در سطح منطقه و بين المللي جايگاه شايسته اي را كسب كند.


رسالت و ماموريت :
فعاليت دانشكده پزشكي شهركرد در حوزه هاي آموزش ، پژوهش و درمان و در راستاي ارتقاء سلامت جامعه مي باشد . تامين دانش آموختگان توانمند و متعهد در رشته پزشكي براي نظام سلامت كشور از طريق تعليم و تربيت دانشجويان با استفاده از جديدترين شيوه هاي تدريس و منطق بر استانداردهاي نوين آموزش پزشكي و همچنين تخصيص بهينه منابع و امكانات بيمارستان و مراكز سلامت صورت مي پذيرد .
تلاش اين دانشكده بر اين است تا با فرهم آوردن تسهيلات لازم براي مطالعه و پژوهش در شاخه هاي مرتبط با رشته پزشكي براي اساتيد و دانشجويان و كاركنان حوزه ، شرايطي را ايجاد كند تا آنها ضمن فراگيري مهارت ها براي انجام وظايف خود در عرصه هاي آموزشي ، پژوهشي و درماني در جامعه توانمند گردند و با مسئوليت پذيري در فعاليت هاي اجتماعي و مشاغل ارزنده به فعاليت بپردازند . مستلزم اين موضوع ايجاد محيطي علمي و پوياست كه منجر به رابطه منطقي و صميمي بين دانشجو ، استاد و محيط است و ايجاد اين محيط در سايه تعهد و پايبندي دانشكده به اسناد بالا دستي ( سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق 1404 و ... ) و نيز توجه به خلاقيت ، پژوهش و نوآوري در عرصه آموزش نوين پزشكي محقق گردد . ما بر اين باوريم كه حفظ كرامت و حقوق انسانها برخورداري از وجدان كاري ، توسعه سلامت و رفاه همراه با عدالت ، ركن اساسي فرهنگ اسلامي ايراني است و سرلوحه رسالت ماست .
براي محقق شدن اين رسالت والا ، اهداف كوتاه مدت ، و بلند مدتي برنامه ريزي شده است . از آنجايي كه پزشك يك انسان از خود گذشته بود و پزشك مسلمان با نگاه والاتري به دردمندان مي نگرد . در پي آن هستيم تا روح كلي آموزش پزشكي بر اساس حس انسان دوستي و كسب رضايت الهي و شرافت خدمت موثر به انسانها برنامه ريزي شود و فارغ التحصيلان اين رشته با اين نگرش همواره در صدد ارتقاي حرفه اي و يادگيري مادم العمر و متعهد با رعايت التزامات فقهي باشند .

هدف كلي :
تربيت پزشكان آينده جامعه به نحوي كه قادر به ارائه خدمات درماني ، پيشگيري ، آموزشي پژوهشي ، مشاوره اي مديريتي در راستاي حفظ و ارتقاء سلامت فرد خانواده و جامعه باشند .

اهداف كوتاه مدت :
- استفاده از شيوه هاي نوين در آموزش پزشكي تا منجر به تربيت دانشجويان شود كه علاوه بر كسب دانش نظري ، توانمنديهاي عملكردي و منش حرفه اي و اخلاق پزشكي را در سطح حرفه اي كسب نمايند .
- ورود به عرصه آموزش بر اساس پزشكي مبتني بر شواهد و طرح درمان بر اساس آن
- تلاش جهت ادغام دروس علوم پايه و باليني
- استفاده از روش هاي مجازي آموزش
- توجه به حوزه آموزش پزشكي مبتني بر جامعه
- Student center نمودن آموزش
- توانمند سازي فراگيران براي يادگيري مادام العمر
- تلاش براي آموزش بين حرفه اي

اهداف ميان مدت و بلند مدت :
- مشاركت همه اعضا هيئت علمي و دانشجويان براي بازنگري رسالت و اهداف آموزشي و پژوهشي در دانشكده پزشكي به صورت دوره اي
- توسعه تشكل هاي علمي دانشجويي ( نظير كميته هاي تحقيقاتي دانشجويبي ، كميته آموزش دانشجويي ) و ايجاد بستر مناسب براي فعاليت دانشجويان داراي استعدادهاي برتر
- برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت براي اعضاي هيئت علمي
- ارتقاء كمي و كيفي مجموعه اعضاي هيئت علمي
- توسعه بيمارستانهاي آموزشي كه زير بناي تغيير ناپذير آموزشي باليني است .
ارتقاء زير ساخت هاي رفاهي براي دانشجويان و اعضاي هيئت علمي
تاریخ به روز رسانی: 1398/08/19
تعداد بازدید: 1688
آدرس : شهركرد، مجتمع آموزشي رحمتيه ، دانشكده پزشكي
كدپستي :         
دورنگار : 33349113-038 تلفن : 33335653 -038
Medicalschool@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/10/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal